Sposób na harmonijne wnętrze

Na ogólne wrażenie, jakie sprawia wnętrze, mają wpływ nie tylko meble, ale też dodatki. Nawet najdrobniejsza dekoracja nie powinna być przypadkowa, bo jej rolą jest podkreślenie stylu pomieszczenia, które zdobi.

Retro nie tylko w salonie

Coraz bardziej świadomie urządzamy wnętrza. Wybieramy sprzęty, które są funkcjonalne i praktyczne. W nowoczesnych mieszkaniach nie ma miejsca na nieprzemyślane rozwiązania.

Dobrze dobrane dekoracje to takie, które nie zaburzają harmonii wnętrza i tworzą ze sprzętami harmonijną i spójną stylistycznie całość. Dekoracje domu, tak samo jak meble, reprezentują różne style i mogą sprawić, że mieszkanie nabierze indywidualnego charakteru. Nawet w minimalistycznym wnętrzu nie powinno zabraknąć odpowiednich do tego stylu ozdób. Nie tylko salon zasługuje na piękne dekoracje – dobrze widziane są w każdym domowym pomieszczeniu. W przedpokoju, który jest wizytówką mieszkania, jest przede wszystkim miejsce na dekoracyjne lustro – na przykład w zdobionych ramach z mosiądzu. Ściany przedpokoju możemy wykorzystać do prezentacji zdjęć w dekoracyjnych ramkach, dzięki którym nasi goście szybko się zorientują, jaki styl panuje we wnętrzu.

Ociepl wnętrze, postaw na tkaniny

Koce, pledy, narzuty – nie tylko ogrzeją nas w chłodne nocy i wieczory, ale także stworzą ciepłą atmosferę w salonie lub sypialni. Wykonane z wełny o grubym splocie to propozycja dla osób, które są miłośnikami bardzo popularnego już od lat stylu skandynawskiego. W takim wnętrzu nie powinno też zabraknąć dekoracyjnych poszewek i poduch. Dekoracje domu urządzonego rustykalnie to przede wszystkim dywaniki z frędzlami, szklane ozdobne pojemniki czy ceramiczne drobiazgi w kolorach ziemi. W kuchni najważniejsze są praktyczne akcesoria, ale i one mogą być jednocześnie stylowe. Żeliwny stojak na jajka, pojemniki na przyprawy w stylu vintage czy serwetnik retro to tylko kilka przykładów z dużej liczby dekoracji do kuchni. Nawet tak przyziemne przedmioty jak ściereczki mogą mieć duży wpływ na wygląd kuchni, jeżeli będą wykonane z dobrej jakości materiałów i zgodne ze stylem pomieszczenia.