Aby komfortowo grać na komputerze potrzebny jest dobry sprzęt. Szybki procesor i dobra karta graficzna to nie wszystko. Ważnym elementem zestawu jest myszka gamingowa. Szczególnie dobrze o tym chyba wiedzą playerzy gier online, gdzie myszki dają prawdziwą przewagę nad konkurentami.

Na szczęście jest w czym wybierać. Producenci tacy jak Asus, Logitech, Razer, Corsair i inni wypuścili na rynek dobre i bardzo dobre urządzenia peryferyjne dla graczy.

W niniejszym poradniku przedstawimy Państwu najlepsze dostępne myszki dla graczy w 2018 roku wraz z odpowiednim rankingiem. Chcemy też zwrócić uwagę, iż standardowa mysz komputerowa i myszka gamingowa znacznie się różnią (choć dla wielu to pozornie „to samo”). Myszki dla graczy mają ciekawy wygląd, lepszą mechanikę, wysokie rozdzielczości DPI wraz z możliwością ich zmian oraz dodatkowe przyciski, które można dowolnie programować. Wyobraź sobie, że grasz magiem w grę RPG i wszystkie zaklęcia masz przypisane do przycisków myszy i dostępne pod palcem. Przydatne, prawda?

Ranking Myszek Dla Graczy 2018

Mysz

Waga

Sensor

Przyciski

Cena

135 g

Pixart PMW3360/Pixart ADNS 9800

7

105 g

PMW3389 (Razer 5G)

7

178 g

PMW3389 (Razer 5G)

12

115 g/135 g

Dual Laser

11

107 g

Pixart PMW3366

11

Corsair M65 Pro RGB

135 g/115 g

Pixart PMW336x

8

SPRAWDŹ CENĘ

Logitech G502

168 g

Pixart PMW3366

11

SPRAWDŹ CENĘ

Razer DeathAdder Chroma

105 g

Avago S3989

5

SPRAWDŹ CENĘ

Corsair SCIMITAR RGB

147 g

Pixart ADNS s3988

17

SPRAWDŹ CENĘ

Razer Naga Hex V2

135 g

Propriertary Razer Sensor

14

SPRAWDŹ CENĘ

Corsair Sabre RGB

100 g

Bd.

8

SPRAWDŹ CENĘ

1. Steel Series Rival 700 - Jedyna myszka z funkcją wibracji i wyświetlaczem OLED

Pierwszą myszką na naszej liście jest Steel Series Rival 700. Jej producent wyrobił sobie silną pozycję i cieszy się świetną reputacją na rynku myszek dla graczy, a myszki z serii Rival są jego flagowymi produktami. Jednym słowem są to obecnie jedne z najlepszych myszek dostępnych do zakupu,

Zanim zaczniemy wnikać jak dobra jest to mysz, przedstawię ciekawostkę. Jest ona wyposażona w wyświetlacz OLED, który pozwala wyświetlać różne rzeczy. Wszystko można indywidualne ustawić i skonfigurować za pomocą oprogramowania dołączonego do urządzenia., Jest to z pewnością wyjątkowa i niespotykana cecha.

Jeżeli chodzi o szczegóły techniczne to jest to mysz z modułową konstrukcją, podświetleniami RGB, wyświetlaczem OLED, z regulacją DPI (maksymalnie 16000 na optycznym sensorze oraz 8000 na sensorze laserowym). Można również kupić oddzielnie sensor i samemu go zmienić.

Jedynym minusem jakiego można się doszukać to fakt, iż myszka została stworzona dla osób praworęcznych i nie ma wersji przeznaczonej dla osób leworęcznych.

Jest to naprawdę świetna mysz gamingowa i niezależnie czy grasz w gry FPS, RPG czy MMO – będzie ona Ci świetnie służyć. Polecamy.

A teraz rzućmy okiem na główne zalety i wady Steel Series Rival 700

PLUSY
 • Światła RGB
 • Modułowa konstrukcja
 • Wyświetlacz OLED
 • Możliwość customizacji
MINUSY
 • Brak wersji dla leworęcznych
 • Dość wysoka cena
 • Moduły wymienne - przydatne, ale nie najtańsze

2. Razer DeathAdder Elite - Legenda wśród myszek

Nazwy tej myszki bardzo wielu graczom przedstawiać po prostu nie trzeba. Pierwszy DeathAdder był jedną z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych myszy gamingowych. Teraz producent wypuścił godnego następce o nazwie DeathAdder Elite. I jest to faktycznie elitarny sprzęt.

DeathAdder to fantastycznie dopracowana myszka. Pierwsze egzemplarze wyszły w 2006 roku, a z okazji 10-lecia ​w 2016 roku w wersji Elite ​otrzymała ​jeszcze więcej ulepszeń.

​Design tej myszki jest prosty ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu – jest płynny, łagody, wręcz naturalny. Świetnie się ją trzyma w ​dłoni. Sprawdzone przez lata rozwiązania okazują się najlepsze – tak jak niezmienna jest ​bryła Porsche 911. Główne i jedyne zmiany od pierwowzoru to dodanie dwóch subtelnych przycisków zmiany DPI umieszczonych pod kółkiem przewijania. Drugia zmiana dotyczy materiału tego kółka.

​Trudno ​o lepszą myszkę dla graczy. Ma wystarczającą ilość funkcji i przycisków, bardzo dobrze ją się trzyma i jest dostępna w rozsądnej cenie. Czego tak napradę chcieć więcej?

PLUSY
 • ​Sprawdzona, solidna konstrukcja
 • ​Świetna ergonomia
 • ​Sensor 5G
 • ​16000 DPI
MINUSY
 • ​Brak wskaźnika aktualnego DPI
 • ​Dłoń przykrywa oświetlenie RGB
 • ​Mało zmian w stosunku do poprzednika

3. Asus ROG Spatha - Najlepsza myszka do gier MMO

Firma Asus zaskoczyła wszystkich prezentując swoją flagową myszkę gamingową o nazwie Spatha – jeśli myślisz że nazwa jest dość agresywna to spójrz na sam wygląd tej myszki.

Mysz Spatha należy do czołowej linii produktów ROG (Republic Of Gamers), dzięki czemu nabywcy mogą być pewni doskonałej jakości, wielu funkcji, efektów świetlnych RGB, dodatkowych przycisków oraz możliwości synchronizacji z innymi produktami serii ROG.

Warto zaznaczyć, że konstrukcja tej myszki prawdziwe cudo i jest bardzo nietypowa, mianowicie została ona wykonana z stopów magnezu zamiast tradycyjnych materiałów. Z tego powodu Spatha jest zauważalnie cięższa od innych myszy. Zresztą nie tylko waga jest duża – cena też, dlatego jest to mysz przeznaczona dla naprawdę hardcorowych graczy.

Zanim zagłębimy się w dalsze szczegóły techniczne, powinieneś wiedzieć, że mycha ma naprawdę mnóstwo programowalnych przycisków. Ponad to, do zestawu dołączone jest stanowisko ładujące, które wygląda strasznie stylowo. W tym momencie pewnie domyślasz się, że jest to mysz bezprzewodowa. I tak i nie! Można jej używać bezprzewodowo (bez input laga), ale można również ją podłączyć za pomocą kabla. Posiada ona również fajne światła RGB… i praktycznie wszystko co może mieć flagowy model. Dwunastu przyciskom można przypisać dowolne funkcje przy użyciu oprogramowania Asus Armoury. Maksymalne DPI w wysokości 8200, oraz wspaniała ergonomia pozwalająca grać komfortowo przez wiele godzin. Główne przyciski używają przełączniku Omron, które w razie zużycia można zawsze wymienić.

Nie będziemy mówić, że to idealna myszka gamingowa, ponieważ jak każda inna ma swoje minusy (minusiki). Do owych zaliczyć można boczne przyciski, które wydają się być dość liche, ale to być może subiektywne odczucie. Poniżej pokrótce główne zalety oraz wady Asus ROG Spatha

PLUSY
 • Solidny design
 • Łatwość obsługi
 • Jedna z bardziej komfortowych myszek
 • Możliwość customizacji
 • Świetnie wyglądające oświetlenie RGB
MINUSY
 • Cena
 • Boczne przyciski wydają się być sztywne
 • Ciężar oraz rozmiar (duża dla osób z małymi dłońmi)

4. Razer Ouroboros - Oburęczna myszka gamingowa

Następną naszą propozycją jest Razer Ouroboros – i jeśli nie wiesz to ten producent to jedna z najlepszych firm produkujących urządzenia peryferyjne. Nikogo to nie dziwi – robią świetne produkty.

Tą myszkę można określić jako bezpośredniego konkurenta Asusa Spatha, ale na rynku dostępna jest dłużej. Podobnie jak konkurent jest to kombinacja myszy przewodowej/bezprzewodowej, ale jest to mysz oburęczna. Te cechy sprawiają, że dla wielu stanowi pierwszy wybór. Należy zwrócić uwagę, że jest to mysz „dla entuzjastów” i nie posiada takich bajerów jak oświetlenie RGB. Jednak nie jest to już nowość na rynku, także myślę, że w niedalekiej przyszłości można się spodziewać odświeżonej wersji z oświetleniem Chroma.

Razor zaprojektował myszkę mając w głowie szerokie możliwości jej modyfikacji, tak więc większość elementów jest wymienialna i przesuwalna. Jest możliwość strojenia ciężaru oraz podpórki pod nadgarstki – wszystkie te zabiegi mają na celu uzyskanie najlepszej „chwytliwośći” (z ang. grip). Mysz posiada również 11 programowalnych przycisków oraz dwa bardzo dokładne sensory.

Czas doszukać się teraz minusów. Jednym z nich jest cena, a drugim, hm… może to, że nie nadaje się zbytnio dla osób, które cenią prostotę. Akurat ta mysz, jest dość skomplikowana. Dla jednych to minus, dla innych plus. Te wyszukane lekko „na siłę” wady nie powinny powstrzymywać nikogo przed kupnem tej wspaniałej myszki gamingowej.

Nie marnując więcej czasu, rzućmy okiem na zestawienie zalet i wad Razer Ouroboros

PLUSY
 • Ekstremalnie duża możliwość customizacji i zmian
 • Może być używana bezprzewodowo i przewodowo (wtedy się ładuje)
 • Oburęczna konstrukcja dla osób prawo- i leworęcznych
 • Dwa sensory gwarantują świetną dokładność i precyzję
MINUSY
 • Kosztuje dość dużo jak na myszkę gamingową
 • Dla niektórych może okazać się odrobinę zbyt skomplikowana

5. ​Logitech G900 Chaos Spectrum - Najlepsza myszka ​bezprzewodowa

​Nie powinno nikogo dziwić, że w naszym rankingu znajdzie się urządzenie firmy Logitech. Firma ta wypuściła na rynek wiele urządzeń (nie tylko gamingowych) takich jak klawiatury, głośniki, słuchawki i myszki. Z pewnością Logitech ​wypracował sobie słuszne miejsce w branży.

​Ta lista byłaby niekompletna bez myszki G900 Chaos Spectrum – jest ona bowiem uważana za bezpośredniego konkurenta Asusa Spatha i Razera Ouroboros. Główne podobieństwa można znaleźć w ilości rozmaitych funkcji oraz… cenie.

Co dobrego oferuje G900 Chaos Spectum?​ Regulacja DPI w zakresie od 200 do 1200 jest sporym atutem. Ponad to otrzymasz oświetlenie Spectrum – odpowiednik Logitecha na znane wszystkim oświetlenie RGB oraz powszechnie lubiane oprogramowanie. Mysz może być używana przewodowo i bezprzwodowo i podobnie jak Ouroborus ma konstrukcję oburęczną.

Jest to flagowa mysz Logitecha, dlatego otrzymasz wszystko co najlepsze producent może dać. Wiąże się to również z odpowiednią ceną. Trudno doszukiwać się minusów w najlepszych produktach, ​jedynie ​design może nie odpowiadać ​osobom ​zorientowanym na ​bardziej nietuzinkowy ​wygląd. Reasumując – jest to genialna mysz gamingowa.​

PLUSY
 • ​Piękne oświetlenie Spectrum
 • ​Oprogramowanie Logitech Gaming Suite
 • ​Programowalne dodatkowe przyciski
 • ​Oburęczna konstrukcja
MINUSY
 • ​Brak stacji ładującej
 • ​Design nie wszystkich przekonuje
 • minus
  ​Mogłaby być tańsza 😉