Zastanawiasz się nad zakupem fotela gamingowego? Posiadasz budżet na ten cel w okolicach 500 zł? Postaramy sie pomóc w wyborze i przedstawiamy kilka w miarę dobrych propozycji spełniających ten warunek cenowy. Faktem jest, iż markowe krzesła dla graczy oscylują w okolicach 1000 zł, to na szczęście na rynku dostępne są też modele do połowy tej kwoty.

Nasza rodzima, polska firma z Elbląga o nazwie GlobalPlayers przedstawia fotele z serii BST. Są to obrotowe biurowe fotele inspirowane gamingowym designem, Owe meble biurowe wykonane zostały ze miękkiej skóry ekologicznej oraz siatki membranowej.  Do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych: czarno-zieloną (BST047), czarno-niebieską (BST048), czarno-czerwoną (BST041) oraz czarno-białą (BST042). 

Czas na garść danych technicznych. Fotel posiada siedzisko o wymiarach 51 x 46 centymetrów, które ma możliwość regulacji w zakresie 47-57 centymetrów wysokości. Wysokość oparcia natomiast wynosi 72 cm. Fotel został wyposażony w funkcje tilt, czyli możliwość odchylenia oparcia i jego zablokowaniu pod preferowanym kątem. Dodatkowym atutem jest poduszka w zagłówku, która w fotelach w tym przedziale cenowym jest prawdziwą rzadkością. A jest to fajna  i wygodna rzecz.

Producent przewidział również ruchome podłokietniki, które mogą być ustawione do pozycji pionowej. Kółka są gumowe i można je samemu wymienić na nowe (o średnicy trzpienia 11 mm).

Firma GoodHome proponuje Państwu fotel gamingowy dla graczy oznaczony serią 9376. Jest to fotel obrotowy stworzony z myślą o ludziach ceniących nietuzinkowy i sportowy wygląd. Kształt tego krzesła nie odbiega od pomysłów konkurencji i przypomina fotel w samochodzie sportowym - co jest oczywiście zaletą. Wykonany został z ekoskóry oraz materiałowej siateczki. Kolory dominujące na fotelu to czerń, biel oraz niebieski. Co ważne, również podłokietniki zostały pokryte skórą, co wpływa na miłe i miękkie w dotyku odczucia podczas opierania się.

Fotel został wyposażony w mechanizm TILT. Niesie on ze sobą szereg korzyści i funkcji. Dzięki niemu można swobodnie kołysać się na fotelu. Można również regulować wysokość siedzenia w zakresie 10 centymetrów oraz zablokować fotel w pozycji pionowej. Kółka zrobione są wytrzymałego tworzywa, które ogranicza zarysowanie podłoża. 

W zestawie instrukcja i narzędzia do samodzielnego złożenia w 10 minut. Producent udziela gwarancji na 24 miesiące.

Kolejny produkt krajowego producenta firmy HomeKraft z Przeźmierowa oferuje gamingowy fotel Racer RS. Jak sama nazwa wskazuje jest to fotel o sportowym / racingowym wyglądzie. Krzesło wykonane zostało z ekoskóry w kolorze czarnym wraz z czerwonymi wstawkami oraz przeszyciami, które podkreślają jego charakter. Porządne podłokietniki również zostały pokryte skórą. Oparcie zostało odpowiednio wyprofilowane w celu zapewnienia dobrej ergonomii i komfortu siedzenia. 

Tak jak inne zaprezentowane tutaj fotele, ten również posiada mechanizm tilt z funkcją blokady siedziska i oparcia. 

Fotel przeznaczony dla osób do 120 kg. Waga samego fotela to 15 kg. Możliwość szybkiego montażu we własnym zakresie w czasie do 10 minut. Producent udziela gwarancji 24 miesiące. 

Następnym wartym wzięcia pod uwagę fotelem jest model Race opracowany przez firmę Divolio. Raz jeszcze mamy tu do czynienia z pokryciem tapicerowanym ze skóry ekologicznej (wysokiej jakości wg producenta) oraz z siateczką z mikro-oczkami, dzięki którym fotel "oddycha". Kolorystyka tego modelu jest czarno-czerwona. Przewidziana maksymalna waga użytkownika wynosi 130 kilogramów.

Siedzisko ma wymiary 48 na 48 centymetrów i można je regulować na wysokość w zakresie 41,5-52 centymetry. Oparcie mierzy 70 centymetrów wysokości oraz 46 centymetrów szerokości, natomiast cały fotel ma wymiary 64 x 68 x 117 x 127 centymetrów. 

Standardowo już,  ten fotel też ma mechanizm tilt z blokadą. Gwarancja 24 miesiące.