Fotele Dla Wysokich Osób - Dla Graczy i Biurowe: Propozycje i Pomysły

Znalezienie porządnego fotela biurowego lub gamingowego dla osoby wysokiej może stać się nie lada wyzwaniem. Wysokie osoby muszą wziąć pod uwagę swoją wysokość tułowia, długość nóg oraz w wielu przypadkach ponadprzeciętną wagę i pod kątem tych czynników dobrać odpowiedni fotel, który będzie pasował wymiarami, wytrzymałością oraz będzie ergonomiczny – zapewniający zdrową pozycję odciążającą kręgosłup.

Fotel dla wysokiej osoby

Fotel dla wysokiej osoby

Wysokość oparcia

Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić przy zakupie fotela dla osoby wysokiej jest wysokość oparcia. Nie trzeba mieć szczególnej wyobraźni, aby stwierdzić, że w przypadku osoby o słusznym wzroście siedzącej na standardowym fotelu oparcie kończy się mniej więcej w połowie łopatek. Tradycyjny fotel nie zapewni odpowiedniego odciążenia kręgosłupa, a osoba korzystająca będzie wiecznie czuć dyskomfort oraz brak odprężenia. Rozwiązaniem problemu wybór fotela o niestandardowej, przedłużanej wysokości oparcia. Dodatkowym atutem będzie funkcja regulacji w pionie.

Zagłówek z regulacją

Bardzo dobrze, jeśli fotel będzie wyposażony w zagłówek z regulacją. Owa funkcja pozwoli na idealne dopasowanie wysokości oparcia pod indywidualnym kątem użytkownika. Istotne jest aby zagłówek był regulowany, a nie tylko sztywno umiejscowiony. Poniżej prezentujemy propozycje foteli dla wysokich z zagłówkiem:


Niektóre fotele biurowe dla wysokich oraz większość lepszych foteli dla graczy (z nazwy i wyglądu, świetnie się sprawdzają jako wygodne fotele biurowe) są najczęściej specjalnie profilowane w celu podtrzymania poszczególnych odcinków kręgosłupa oraz przy okazji uzyskania efektownego wyglądu. Szczególnie istotne dla wysokich osób jest aby miały dodatkowe poduszki w odcinku lędźwiowym, ponieważ osoby wysokie mają dłuższe tułowie i dodatkowe poduszki sprawią, iż wsparcie lędźwiowe będzie na odpowiednim poziomie.

[quads id=”1″]

Podłokietniki z regulowaną wysokością w pionie

Podłokietniki z regulowaną wysokością w pionie są również istotną cechą, którą powinien mieć fotel dla wysokiej osoby. Jest to wręcz konieczne, ponieważ standardowa wysokość podłokietników jest niedostosowana dla osoby od dłuższych kończynach. Efektem tego jest iż, osoba chcąca oprzeć łokcie na podłokietniku automatycznie chowa głowę w ramiona, gdyż barki są za wysoko.


Wybrane fotele posiadają możliwość regulacji podłokietników aż w czterech płaszczyznach:

  • w górę – w dół
  • odległość od siedziska
  • odległość od oparcia
  • kąt odchylenia podłokietnika

Głębokość siedziska

Głębokość siedziska jest również jednym z czynników, przy wyborze fotela dla większej osoby. Zazwyczaj udo jest większe niż przeciętnie, dlatego siedzisko odpowiedniego fotela powinno zmieścić przynajmniej jedną trzecią uda. Wymiary foteli i ich poszczególnych elementów są podawane na stronach producentów lub w sklepach internetowych.

Ostatnim czynnikiem, o którym trzeba wspomnieć jest cena. Specyficzne wymagania osób wysokich powoduje, że fotele powstałe z myślą o nich są dodatkowo wyposażone lub też po prostu większych gabarytów. Nie trudno zapewne zgadnąć, że wraz z wymaganiami rośnie cena takich krzeseł. Uważam jednak, iż jest to inwestycja, której warto dokonać. Dobry fotel z pewnością zapewni nam wygodę, komfort i zdrowie przez kilka ładnych lat. Na zdrowiu nie warto oszczędzać.

Najciekawsze propozycje biurowych krzeseł dla wysokich

Model ACTION to fotel o największych rozmiarach, jest on również najnowocześniejszy w obecnej ofercie producenta PROFIM. Swoim użytkownikom zapewnia bardzo wygodne siedzenie oraz optymalną pozycję ciała. Niewątpliwym atutem tego fotela jest niezwykła ergonomia, a to dzięki możliwości swobodnej regulacji kąta nachylenia oparcia i siedziska, a także możliwości regulacji podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ponad to na wysoki komfort wpływają szerokie, regulowane podłokietniki. Kolejnym plusem modelu jest szeroki, regulowany zagłówek, zapewniający porządne podparcie dla głowy. Fotel wyposażony został w ozdobne kółka, które podkreślają jego lekko industrialny wygląd. Model ACTION stanowi wzór ergonomii - świetne się sprawdzi dla osób ponadprzeciętnego wzrostu.

Ideą towarzyszącą powstaniu modelu DUAL było harmonijne połączenie dwóch różnych powierzchni w spójną całość. Efektem tego zabiegu jest fotel o świetnie wymodelowanym oparciu, z niepowtarzalnym tyłem, który płynnie „wtapia się” w miękką tapicerkę. Dual występuje w dwóch odmianach: wersja menadżerska z zagłówkiem DU103 (polecana dla osób wyższych) oraz wersja pracownicza bez zagłówka DU102. Techniczne rozwiązania sprawiły, iż Dual charakteryzuje się wysokim poziomem ergonomiczności, zapewnia komfort i wygodę użytkowania. Fotel Dual można kupić w dwóch opcjach kolorystycznych oparcia: białym i czarnym. Siedzisko może być wykończone tkaniną lub skórą, wykonane jest ze sklejki i pianki z zaokrąglonym, opadającym przodem - ma to korzystny wpływ na ergonomię. Fotel ma możliwość regulacji głębokości siedziska.

Ioo to model z grupy foteli biurowych o wysokiej ergonomii charakteryzujący się pełnym zakresem funkcji ergonomicznych oraz wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań. Konstrukcja tego fotela składa się z siedziska oraz oparcia, które tapicerowane są siatką MESH. Siatka ta w swej zewnętrznej części ma warstwę tkaniny, co daje atuty: jest miła w dotyku i przyjemnie się ją użytkuje; jest niespotykanie trwała i odporna na ścieranie i rozciąganie; bardzo dobrze dopasowuje się do sylwetki i ciała użytkownika oraz zapewnia mu dobrą cyrkulację powietrza (można to docenić w szczególnie ciepłe dni).

Model ENJOY został stworzony, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób. Siedzisko zostało idealnie wyprofilowane wraz z oparciem, które zostały wykonane z oddychającej siateczki zapewniającej naturalne odprowadzanie ciepła. Fotel wyposażony został w mechanizm synchroniczny umożliwiający regulację głębokości siedziska, wysokości oparcia oraz regulacja zagłówka - ponad to można niezależnie regulować kąt nachylenia oparcia i siedziska.  Dzięki Systemowi Bowden wszystkie regulacje można wykonywać za pomocą jednej dźwigni.  Najwyższą stabilności i świetny wygląd zapewnia podstawa wykonana z polerowanego aluminium. Krzesło zapewnia gwarantowane obciążenie do 130 kilogramów. Producent daje trzyletnią gwarancję. 

Jeżeli chodzi o fotele dla wysokich graczy to jedną z lepszych propozycji są fotele gamingowe renomowanej firmy DXRacer z serii King Series, które powstały specjalnie z myślą o osobach wysokich. Jego konstrukcja jest wytrzymała, zrobiona z metalu, posiada ładnie wyprofilowane, wysokie oparcie z poduszkami. Z pewnością jest to dobra propozycja dla osoby, gotowej przeznaczyć na ten cel prawie 2000 zł, ale dobre markowe fotele tyle (niestety) kosztują. Fotel prezentuje się bardzo dobrze, co można zobaczyć poniżej:

 


Jeżeli chodzi o fotele biurowe to warto rzucić okiem: tutaj. A Wy na jaki fotel się zdecydowaliście? Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Podzielcie się z nami w komentarzach poniżej.