Fotel Gamingowy DxRacer DOH/CE120/N – Dla Wysokich Graczy

Dostajemy od Was wiele pytań na temat gamingowych foteli dla osób, które nie mieszczą się (wagą lub wzrostem) w niektórych standardowych modelach krzeseł dostępnych na rynku. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz szerszego oparcia czy wyższego krzesła, recenzja DXRacer Classic Series DOH/CE120/N pozwoli Ci zorientować się, na co zwrócić uwagę w przypadku foteli, które są dedykowane dla większych i wyższych graczy. Przy okazji sprawdzisz, czy ten model trafia w Twój gust.

Jak zawsze, DXRacer może pochwalić się miejscem na piedestale gamingowych foteli, a to wszystko dzięki materiałom wysokiej jakości oraz konstrukcji, która w tym przypadku spodoba się większym graczom. Klasyczny design tego konkretnego modelu sprawia, że idealnie nadaje się do pokojów gier, domowych biur i innych miejsc pracy. DXRacer Classic Series DOH/CE120/N to duże i wysokie krzesło, które ma wszystkie funkcje cechujące najlepsze fotele dla graczy. W tym konkretnym przypadku producent zadbał o kilka nowości, w tym materiały, które skutecznie zapobiegają zbyt szybkiemu zużywaniu się foteli, wbijaniu się w biodra lub plecy. DXRacer zadbał także o kręgosłupy wyższych graczy, odpowiednio profilując oparcie.

Oczywiście nie jest to jedyne krzesło dla większych graczy, dlatego postanowiliśmy sprawdzić ten model i porównać go z konkurencją.

Najważniejsze cechy fotela DXRacer Classic Series DOH/CE120/N

Standardowo za fotele od DXRacer musimy zapłacić niemało, toteż zrozumiałe jest, że każdy przyszły nabywca chce upewnić się, że te pieniądze zostaną wydane na fotel, który jest po prostu wygodny i pełen bajerów. Sprawdźmy zatem, czy cechuje się DXRacer Classic Series DOH/CE120/N:

 • Ergonomiczna konstrukcja z dodatkową poduszką podparcia lędźwi dla dodatkowego komfortu
 • Materiał ze skóry winylowej pokrywający siedzisko i oparcie
 • Szersze siedzisko utrzymane w sportowym stylu
 • Bardzo wysokie oparcie
 • Elastyczny, regulowany fotel z oparciem i możliwością kołysania
 • Podłokietniki, które można regulować w wielu kierunkach, aby zapewnić odpowiednie wsparcie nadgarstka i ramienia
 • Regulacja wysokości sprężyny
 • Dożywotnia gwarancja na ramę
 • 2-letnia gwarancja na pozostałe części
 • 3 opcje kolorów do wyboru

Oto najważniejsza informacja - wymiary. Siedzisko w DXRacer Classic Series DOH/CE120/N ma 53 centymetry szerokości i 48 centymetrów głębokości, co zapewnia dużo więcej miejsca do siedzenia, niż w przypadku standardowych modeli. Oparcie ma 58 centymetrów szerokości i 83 centymetry wysokości. Całkowita waga fotela to 30 kilogramów, co czyni go jednym z cięższych modeli, które recenzowaliśmy. Jednak ta waga jest świadectwem solidności i pokaźnych rozmiarów.

DXRacer sygnuje jakością każdy swój produkt - trudno się z tym nie zgodzić. W tym przypadku producent celuje w niszę graczy wyższych i większych, oferując im solidną konstrukcję, czego potwierdzeniem jest model DOH/CE120/N.

Zalety

Jeżeli chcesz poprawić komfort podczas grania i masz dosyć zbyt małych foteli, które na dodatek skrzypią lub rozlatują się pod Tobą już po kilku miesięcy użytkowania - DXRacer Classic Series DOH/CE120/N to fotel dla Ciebie. Ma wiele wspaniałych zalet, które wyróżniają go wśród
konkurencji. Oto najważniejsze:

 • Niezwykle trwała konstrukcja, która przetrwała nasze testy wytrzymałościowe
 • Ładna konstrukcja podłokietnika, która łączy w sobie solidność i komfort użytkowania; podłokietnik jest idealnej twardości, dodatkowo chroniony przed nadmiernym zużyciem materiału
 • Zostając przy podłokietnikach, bardzo podoba się nam możliwość swobodnej regulacji w wielu kierunkach
 • Fotel osadzony na kółkach wysokiej jakości
 • Mocna konstrukcja siedziska pomaga zapobiegać nadmiernemu obciążeniu kręgosłupa
 • Wieloletnia gwarancja w zestawie + dożywotnia gwarancja na ramę

Siedzenie może wymagać trochę czasu, aby się do niego przekonać, więc nie zniechęcaj się, jeśli na początku siedząc na DXRacer Classic Series DOH/CE120/N poczujesz się nieswojo lub siedzisko wyda Ci się za twarde. Wszystkie gamingowe fotele dopasowują się do konkretnego gracza, w tym jednak przypadku producent zadbał, aby siedzisko nie było od razu bardzo miękkie - na pewno ciężsi gracze
to docenią, zwłaszcza ze względu na fakt, że siedzisko w modelu DXRacer Classic Series DOH/CE120/N po prostu przetrwa dłużej.

Wady

Każde krzesło jest inne, więc pewne rzeczy mogą nie spodobać się konkretnym graczom. I tak jest w przypadku DXRacer Classic Series DOH/CE120/N. Oto wady, które zauważyliśmy podczas recenzowania fotela:

 • Fotel nie lubi wysokich temperatur powietrza - granie w pokoju z wyższą temperaturą powoduje przyklejanie się pleców do oparcia fotela
 • Poduszka zagłówka nie jest regulowana
 • Podłokietniki nie były wystarczająco wysokie dla niektórych wyższych testerów z naszej redakcji

Lepsza skóra jest problemem w przypadku każdego skórzanego fotela, więc to naprawdę kwestia tego, czy wolisz skórę, czy alternatywę, taką jak chociażby siatka. Jeśli chodzi o zagłówek i podłokietniki, sugerujemy po prostu zwrócić uwagę na sugerowaną wysokość i udźwig tego fotela. Nie powinny one stanowić problemu, jeśli prawidłowo dopasujesz krzesło pod swoje preferencje.

Najczęściej Zadawane Pytania

Funkcje opisane w sieci i zdjęcia fotela to zawsze fajna sprawa, ale najważniejsze są doznania z samego użytkowania. Dlatego po testach możemy co nieco powiedzieć na temat tego, czego nie znajdziecie na promocyjnych ulotkach od producenta. Zebraliśmy pytania i odpowiedzi od graczy, którzy rozważają zakup DXRacer Classic Series DOH/CE120/N:

Czy to krzesło jest dobrym wyborem dla graczy mierzących ponad 1,8 metra wysokości?

Tak, wysokie oparcie sprawia, że fotel jest bardzo wygodny dla wyższych osób.

Czy fotel ma wystarczający udźwig dla cięższych graczy?
Absolutnie! To jedna z największych zalet tego krzesła. Solidna konstrukcja wytrzyma przez dłuższy czas większą masą, nie zużywając się ani nie łamiąc.

Czy siedzisko jest twarde lub miękkie?

Wyściółka na tym krześle jest dość twarda, co my uznajemy za plus. Siedzisko jest zaprojektowane z myślą o cięższych graczach - i to działa. Fotel nie zużywa się tak szybko, jak standardowe modele. Niemniej jeżeli nie lubisz twardych siedzisk, DXRacer Classic Series DOH/CE120/N może nie być dla Ciebie dobrym wyborem.

Czy krzesło zapewnia dobre oparcie dla pleców?
Tak, to krzesło ma doskonałą ergonomiczną konstrukcję. Oparcie jest duże, co dodatkowo poprawia komfort i dba o zdrowe ułożenie ciała podczas dłuższych posiedzeń.

Czy to krzesło jest wyłącznie dla graczy?
Uważamy, że jest to idealne krzesło do grania. Ale nie jest to fotel tylko dla graczy. Jeżeli z jakiegoś powodu spędzasz wiele godzin przed komputerem - ten model sprawdzi się idealnie.

Jak model DXRacer Classic Series DOH/CE120/N wypada w bezpośrednim porównaniu z innymi krzesłami dla wysokich graczy?
DXRacer ma kilka różnych modeli krzeseł dla dużych i wysokich graczy. Model Classic możemy bezpośrednio porównać z modelem serii King:
DXRacer King Series DOH/KS11/N, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z serii King. Seria King jest nieco droższa, niż krzesła typu Classic, jednak oba fotele mają wiele podobnych funkcji. Wersja Classic ma szersze siedzisko, ale za to ustępuje wersji King na polu podłokietników i wysokości. Model King ma też nieco miększe siedzisko.

Podsumowanie

DXRacer przygotował krzesło, które na pewno spodoba się wyższym i cięższym graczom. Decydując się na zakup DXRacer Classic Series DOH/CE120/N otrzymujesz solidną konstrukcję i dużą możliwość regulacji, co w przypadku wyższych graczy okazuje się zbawienne.

Leave a Reply