Fotel Gamingowy Arozzi Enzo

Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy to krzesło, to od razu było wiadomo, że na jego design i ogólny odbiór wizualny główny wpływ ma gruba skóra. Lubimy skórzane fotele, ponieważ łatwo się je czyści i w naszym odczuciu bardziej się wyróżniają od „nieskórzanych” konkurentów, choć fotel Arozzi Enzo nie jest szczególnie imponujący pod względem wyglądu i designu. Jego cena jest jednak atrakcyjna i jest to zdecydowanie porządny, markowy sprzęt.

Arozzi Enzo jest bardzo lekki – i choć producent nie podaje zbyt wielu szczegółów technicznych – to jest to bardzo uniwersalne krzesło. Rama fotela jest stosunkowo mocna, a kółka dobrej jakości, zatem nie będziesz się musiał martwić o ślady na parkiecie, to z pewnością na plus.

Komfort: 8/10

Uczucie komfortu gwarantuje grubo wyściełana skóra. Siadając na fotelu można poczuć się bardzo wygodnie,  czuć jak ciało błogo tonie w objęciach tego krzesła. Naprawdę nie chce się wstawać. Dużym plusem jest szerokie oparcie.

Spodobała nam sprężynowa podstawa, która pozwala regulować wysokość siedziska według własnych upodobań i preferencji. Sporym atutem tego fotela jest jego bardzo niska waga – krzesło można przemieszczać bez większego wysiłku w dowolne miejsce w domu.

Wygląd: 6/10

Design tego fotela jest dość prosty w swojej naturze. Większość fotela jest czarna i dodatkowo występują czerwone wstawki kolorystyczne, które nadają mu więcej charakteru. Kształt fotela można określić jako „umiarkowanie racingowy”. Na wysokości szyi znajduje się mały otwór do cyrkulacji powietrza.

Na plusa zasługuje ładna, czarna i lśniąca podstawa. Jest to dość zaskakujące, ponieważ zazwyczaj podstawy są matowe i w ogóle nie wyróżniające się.

Trwałość: 8/10

Długoletnia żywotność i wysoka trwałość to jedne z głównych zalet fotela Arozzi Enzo. Każdy jego element został zbudowany tak, aby przetrwać i nie ulec zniszczeniu przez naprawdę długi okres czasu. Niezwykle grubo wyściełana skóra została umieszczona tam nie bez powodu – po to aby służyć ludziom o różnej wadze. Użytkownicy tego fotela będą mieli zapewniony wysoki komfort bez względu na ich rozmiar i wagę (poza ekstremalnymi przypadkami).

Fotel zostały wykonany z solidnych materiałów, zresztą firma Arozzi słynie z dobrej jakości produktów i nie oszczędza przy ich wykonywaniu. Kołka są nylonowe, dzięki czemu można nie martwić się o uszkodzenie podłogi.

Cechy Fotela AROZZI ENZO

  • Obrotowy – fotel przystosowany jest do obracania się o 360 stopni. Jest to przydatna funkcja w biurze, ale również i w domu.
  • Odchylane oparcie – wiele osób ceni sobie możliwość szerokiego odchylenia oparcia. Inne fotele gamingowe często nie pozwalają się mocniej rozłożyć bez dotykania stopami o ziemi. Na szczęście ten fotel ma mechanizm blokujący.
  • Nylonowe kółka – charakteryzują się wysoką wytrzymałością i cichością poruszania się po podłodze (oraz jej nie niszczą).
  • Waga lekka – mimo, że konstrukcja jest bardzo stabilna to producentowi udało się zbudować fotel bardzo lekki.

Podsumowanie

Fotel Arozzi Enzo jest rozsądnie wyceniony. Jest to naprawdę bardzo dobry sprzęt, który będzie służył na lata. Rozumiemy jednak, że nie każdego zachwyca jego wygląd. Polecamy go każdemu, kto przedkłada funkcjonalność i trwałość nad formę.

Leave a Reply