Czy garaże blaszane można kupić na wymiar?

Nie da się ukryć, że najlepszymi garażami są oczywiście te, które można dostosować do własnych preferencji. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup kilku samochodów, a także chce wykonać różnorodne pomieszczenie gospodarcze, w których będą prowadzić działalność gospodarczą lub też wykorzystają nie do przechowywania. Warto także zaznaczyć, że garaże metalowe obecnie naprawdę są ciekawymi konstrukcjami, które nie tylko zostają zaprojektowane w sposób tradycyjny i mają na przykład jeden w dwa wjazdy, ale również mają boczne wyjazdy, a także boczne miejsca, na przykład do przechowywania. Czy można takie typu garaże kupić na wymiar? Garaż blaszany na wymiar – na co zwrócić uwagę?  

Garaż na wymiar

Standardowymi garażami  blaszanymi są wykonywane na jedno auto. Są to zazwyczaj konstrukcje 6 x 6, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Wystarczy zgłosić chęć postawienia takiego garażu u siebie w ogrodzie. Warto pamiętać garaż blaszany na wymiar może mieć dowolne wymiary, ponieważ elementy prefabrykowane można rozbudować w dowolny sposób. Warto jednak pamiętać, że przekraczając powierzchnię 35 m2 należy starać się o pozwolenie. Czym się różni pozwolenie od zgłoszenia? Przede wszystkim tym, że decydując się na większy garaż, trzeba skompletować szereg różnorodnych dokumentów, który przydatny będzie w staraniu się o pozwolenie na budowę. Warto również pamiętać, że garaż blaszany na wymiar z pozwoleniem na budowę będzie wymagał nieco większego nakładu pracy i czasu, ponieważ zanim wstanie on na działce minie trochę czasu.

Garaż blaszany na wymiar to idealna propozycja dla osób, które mają dwa samochody, ponieważ dzięki temu mogą rozbudować sobie swoje pomieszczenie o kolejne i zdecydować się na nieco większe pomieszczenie, dzięki któremu będzie można przechowywać więcej rzeczy oraz zaparkować swoje dwa pojazdy. Jest to świetna propozycja dla osób uwielbiających przechowywanie, które można zrealizować oczywiście niewielkim kosztem. Warto także pamiętać, że należy zdecydować się na zakup polecanych produktów, od polecanych producentów.