[quads id=”1″]

Wybór odpowiedniego dla Twoich potrzeb i możliwości fotela do grania jest z pewnością czynnością, która wymaga poświęcenia zarówno środków finansowych, jak i sporo czasu. W pierwszej kolejności powinno się zrobić „research” informacji i recenzji foteli, które zainteresował i które wpadły w oko. Zakup ciekawego fotela gamingowego to nie zakup bułki, dlatego odradzamy pośpiech. Przygotowaliśmy listę 6 kroków, którego pomogą podjąć dobrą decyzję.

Krok 1 – określ budżet

Koszt czołowych foteli do niejednokrotnie wydatek grubo ponad 1000 zł. Zanim napalimy się na fotel, który już na pierwszy rzut oka powala na kolana, sugeruję określić sobie wcześniej budżet, w jakim chcemy i mamy możliwość operować. W dłuższej perspektywie może okazać się, że najdroższy model nie jest nam tak bardzo potrzebny, a pieniądze będą potrzebne na inne wydatki. W przypadku, gdy finanse nie stanowią jednak większego problemu, nie zniechęcam do zakupu foteli wiodących producentów, wręcz przeciwnie… 🙂

Krok 2 – określ potrzeby względem Twojego ciała

Ergonomiczny fotel do grania powinien wspierać i utrzymywać odpowiednią postawę Twojego ciała. Każdy człowiek ma trochę inną budowę ciała oraz często, niestety, różne wady postawy. Przykładowo, osoby ze słabą, często boląca dolną częścią pleców, powinny poszukać foteli o dobrym wsparciu odcinka lędźwiowego. Wybierając fotel weź pod uwagę względy zdrowotne, najlepiej skonsultuj się z lekarzem, lub z inną osobą, którą może udzielić fachowej rady w tej dziedzinie.

Krok 3 – określ funkcje, które fotel mieć musi

Zastanów się jakie funkcje Twój fotel musi mieć? Jakie właściwości są dla Ciebie niezbędne? Rozważ jakie są możliwości regulacji wysokości i głębokości siedzenia danego fotela. Czy posiada on mechanizm TILT, czyli możliwość blokady oparcia w wybranej pozycji. Pomyśl, czy rodzaj wykończenia jest dla Ciebie istotny, np. skóra. A może chodzi głównie o efektowny wygląd?

Krok 4 – weź pod uwagę dopasowanie do pokoju

Dopasowanie krzesła do pokoju pod względem stylistycznym i wykończeniowym jest kwestią bardzo pomijaną i ignorowaną. W pokoju z komputerem jest podłoga drewniana czy dywan? W zależności od rodzaju podłoża, kółka fotela powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Renowacja eleganckiego, drewnianego parkietu z powodu zbyt twardych kółek może być kosztowna… Przed zakupem wybranego fotela zapytaj o kwestię twardości kółek sprzedawcy.

Krok 5 – przeczytaj opinie w internecie

Gdy masz już upatrzone kilka modeli foteli, poczytaj o nich w internecie. Oczywiście, w miarę możliwości, ponieważ w polskim internecie możemy nie znaleźć szczegółowych recenzji każdego modelu. Dużym atutem jest tu znajomość języka angielskiego. Po angielsku jest zdecydowanie więcej opinii, wystarczy wpisać „nazwa modelu + reviews”.

Krok 6 – wypróbowanie w sklepie stacjonarnym

Wizyta w sklepie stacjonarnym i zobaczenie fotele do grania na żywo to bardzo dobry pomysł. Nic nie zastąpi dotknięcia, wypróbowania go na własnym ciele. Może okazać się, że fotel, na który wcześniej nie zwrócilibyśmy uwagi okaże się bardzo wygodny i ciekawy. I odwrotnie. Sklep stacjonarny to świetne miejsce do wypróbowania krzesła dla gracza, jednak z decyzją zakupową radzę się wstrzymać i sprawdzić ceny w internecie, gdzie najczęściej są najniższe.